.

מכשירים לטיפול ב-EMDR - סקירה 

חברת נוירוטק Neurotek, מייצרת מכשור יעודי ל-EMDR החל מ-1989. החברה ממוקמת בארה"ב וניתן לרכוש את המוצרים באתר האינטרנט שלהם ויש משלוחים לרחבי העולם. ניורוטק מציעה מגוון של מכשירים ומוצרים נלווים. בשנת 2021 הופסק ייצור של המכשיר המכאני שהיה מכשיר פופולארי ביותר והחל שימוש בבקרה דיגיטלית מאתגרת.

טק / אודיו מכשיר קטן הכולל רטטים עם או בלי תאורה ואוזניות. ניתן לחבר את המכשיר לספק מוזיקה חיצוני או להשתמש בחמישה סוגי צלילים. המכשיר פועל על סוללת 9V וניתן גם לחברו לספק כח חיצוני.

 

עלות - בהתאם לאבזור, לא כולל משלוח ומכס. 149.99$-319.99$

 

 

פס אורות, מגיע בגדלים שונים עם או בלי אביזרים נלווים.

עלות - בהתאם לאבזור, לא כולל מכס ומשלוח 749.99$-529.99$ .

חברת ניורטק מציעה מגוון של אביזרים משלימים שניתן לרכוש בנפרד, רטטים עם או בלי אור, תיקים יעודים למכשירים, חצובות, חיבור ישיר לחשמל, אזניות, כבלים חליפיים וכו'.

כתובת אתר האינטרנט –www.neurotekcorp.com

גאווה ישראלית: i-motion

בשנת 2016 יצא לשוק מכשיר חדש פרי פיתוח ישראלי i-motion

המכשיר כולל גירוי ויזואלי באמצעות פס אורות, גירוי באמצעות רטט וכן אוזניות לגירוי ווקאלי. המכשיר נייד, קל והידיות מתקפלות. ניתן להשתמש במכשיר באופן עצמאי או להפעילו באמצעות שלט.

המכשיר פותח על ידי ד"ר אודי אורן, ממקימי קהילת EMDR ישראל.

החידושים שמציע המכשיר:

* מכשיר אחד המציע שלושה ערוצים של גירוי.

* כפתור "עצור" הנמצא בידית ומאפשר למטופל להפסיק את הגירוי.

* מתאים לשימוש עצמי, באמצעות טיימר כך שהמכשיר מתחיל ומפסיק מעצמו.

* קל ונייד, ללא חוטים, השלט מתחבר למכשיר והוא חלק שניתן להפרידו אם רוצים.

 

עלות 1,200-1,770ש"ח בהתאם לדגם, כולל משלוח בישראל.

יש הנחה בקניה מרוכזת, ניתן להתארגן כקבוצה ולרכוש במשותף במחיר מוזל.

כתובת אתר האינטרנט - www.imotion-tec.com

עיצוב עכשווי וטכנולוגיה אל-חוטית: PSY-ZO

ב- 2013 חברת PSY-ZO הבריטית החלה לשווק מכשירים שפיתחה. החברה מציעה ערכה (EMDR KIT) הכוללת פס אורות, רטטים ואזניות. החידושים שמציעה החברה הם הן בעיצוב המודרני של המוצר והן בשליטה אל-חוטית באמצעות הטלפון הנייד.

 

עלות 433.88€ לא כולל משלוח ומכס.

כתובת אתר האינטרנט - http://www.emdrkit.com

 

שימו לב, לעתים יש קושי בשחרור המכשירים האל חוטיים מהמכס. 

חדשנות באביזרים לעבודה עם ילדים: EMDR Equpment

Equpment היא חברה המבוססת בבריטניה, מייצרת את המכשירים בבריטניה ובגרמניה ותומכת בפעילות הומניטרית ומחקר. החברה מציעה שלל מכשירים, ספרות מקצועית ותקליטורים.

החברה מעניקה שנתיים אחריות לכל המוצרים.

בין האביזרים השונים נציין את הרטטים האל-חוטיים שהם צמידים שאפשר להלביש על הידים או הרגליים.

עלות: 129€ לא כולל משלוח ומכס.

טק / אודיו ניתן לרכוש יחידה בסיסית של אודיו בלבד או להוסיף רטטים לשני ערוצי גירוי.

עלות: 125-168€ לא כולל משלוח ומכס.

Eye Scan פס אורות המונח על חצובה, אור ירוק נע מצד לצד לגירוי ויזואלי, ניתן להחליף בין ארבעה צבעים של אורות ובין תנועות שונות של האורות. ניתן לרכוש את פס האורות לבד או להוסיף חצובה ותיק נשיאה.

עלות: 269-305€ לא כולל משלוח ומכס.

ניתן גם לרכוש כל מוצר בנפרד או חבילה הכוללת את כל האפשרויות.

כתובת אתר האינטרנט - www.emdrequipmenteurope.com

 

במקום הראשון בחדשנות: משחק "מסע ה-EMDR"

EMDR Journey Board Game הוא משחק לוח המאפשר לעבוד באמצעות EMDR דרך משחק. המסע מתחיל בהרים ועובר בין כל שלבי הפרוטוקול עד שמגיע לחוף בטוח. משחקים בו יחד המטפל והמטופל. הגירוי הבילטרלי ניתן באמצעות רטט ואור שנמצאים על האי במרכז הלוח. במהלך מסע העיבוד אוספים קלפים של מחשבות חיוביות ושליליות, מזהים רגשות באמצעות כפתורי רגש, מאתרים תחושות גוף ומודדים מספרים באמצעות חוגות. ישנם גם גלגלי הצלה של מקום בטוח ותמרור עצור. המשחק פותח על ידי ד"ר דב קורטני קלינאית ומטפלת EMDR מוסמכת, לטענתה המשחק מתאים לילדים מגיל שלוש ועד לבני נוער צעירים

עלות: 85$ לערכה מלאה לא כולל משלוח ומכס

בימים אלו עובד המשחק לעברית ועלותו כולל משלוח לארץ כ 140$

כתובת האתר : www.emdrjourneygame.com

האופציה הזולה: TheraTapper  

מכון DNMS פיתח את ה TheraTapper™ מכשיר "טק" אשר מציע גירוי באמצעות רטטים. המכשיר מגיע עם סט כפול של חוטים למקרה ואחד יפגם ועם אחריות לשנה. המכשיר פועל על שתי בטריות AA.

עלות: 115$ לא כולל משלוח ומכס.

כתובת האתר : www.dnmsinstitute.com/theratapper

***הערה - ניתן לרכוש רטטים עם תאורה של ניורטק, הנקראים "מגה פולסרס" והם מתאימים לשימוש עם הטרה-טאפפרז שלא מציעים אופציה ויזואלית.

חדשים בשוק - Teknologic

משתפת נופר גבע : בגדול אני ממש מרוצה. העלות הנמוכה יחסית של המכשיר לערכה שלמה שכוללת פס אור, רטטים ואוזניות ממש שווה.

זה מתחבר בווי פיי לכל מכשיר עם אפליקציה (שאמנם היא בספרדית אבל מאוד פשוטה אז אין בעיה להבין ולתפעל). יש אפשרות להוריד ולהגביר מהירות, להחליף צבעים, להחליש ולהגביר את הרטט וכל מה שצריך. המטופלים שלי אוהבים את הרטטים שנעימים להם סה"כ. הכל פשוט לתפעול. זה בא גם עם שלט שאפשר להפעיל את זה דרכו במקום האפליקציה- בעיני הוא לא נוח ואפשר לוותר עליו וזה גם עולה פחות, אבל לשיקולכם ואולי גם למקרה של תקלה טכנית...

החסרון הבולט שלו זה הכבלים והחיבורים. בעצם פס האור מתחבר לחשמל, ומהצד השני לרטטים דרך מין שנאי כזה שאליו מתחברים הרטטים. כל הדבר הזה יוצר תסבוכת חוטים קצת מעצבנת שמציקה לי קצת. הרטט הוא לא מכשיר בפני עצמו, כלומר הוא חייב להיות מחובר לפס האור ולשנאי כדי לפעול. זה אומר שכל המכשיר חייב להיות מחובר כל הזמן גם אם רוצים רק את הרטט. אני מנסה לארגן איזה קונסטרוקציה יותר אסתטית לדבר הזה כדי שלא אצטרך כל פעם לפרק ולהרכיב.

אז זה לא מכשיר למי שאוהב שיש רטטים קומפקטיים שאפשר לשלוף ברגע ולהפעיל רק אותם, וגם פחות למי שמנייד אותו ממקום למקום (למרות שהוא בא עם תיק ולא כבד בכלל אז זה לא שזה לא אפשרי). אבל חוץ מזה, לגמרי עושה את העבודה, קל לתפעול ובעלות נמוכה יותר מאחרים. הובטחה לי אחריות לשנה והם היו גם ממש נחמדים בהתכתבות איתם.

יש גם קוד קופון שאולי עדיין עובד nofargeva

עלות: 894ש"ח לא כולל משלוח ומכס.

כתובת החנות באטסי לרכישה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.