.

דיווח מוועדת קהילה

מיזם "אני איתך" - EMDR-IL Mentorship- פיילוט המנטורשיפ של עמותת EMDR ישראל

 

*הקטע כתוב בשפה מעורבת ופונה לכל המגדרים

 

בימים אלו ועדת קהילה מתחילה בהרצת פיילוט המנטורשיפ של עמותת EMDR ישראל, מיזם העוסק בליווי מטפלים העושים את צעדיהם הראשונים בטיפול EMDR.  הוועדה מזמינה חברות וחברי עמותה אשר השלימו שלב 2 ומעלה, ושבוערת בהן/ם אש הEMDR, להצטרף לצוות מנטוריות ומנטורים מתגבש.

במסגרת הפיילוט - כל מנטור ילווה מטפל/ת אחד או שניים אשר השלימו הכשרה שלב 1. העשיה של המנטור/ית מצריכה כשלוש שעות חודשיות והיא טומנת בחובה מעלות ויתרונות - עבור המנטור המְלַוֶּה, עבור המנטי (Mentee)- המטפל המְלֻוֶּה, עבור המטופלות והמטופלים ועבור העמותה ועתיד ה EMDR בישראל.

ביולי 2020 יצאנו בקול הקורא בקבוצת הפייסבוק של העמותה (קבוצת Go With That), וכבר בתוך מספר ימים נרשמו מספר רב של מטפלות ומטפלים אשר הביעו עניין ורצון לקחת חלק בעשייה! אני מוכרחה להודות כי אינני מופתעת מההיענות המרשימה, וככה בשלוף עולות לי שתי סיבות אפשריות:

הראשונה - הזדהות וחמלה. מי מאיתנו לא עבר/ה את המפגש הזה עם השטח? יוצאים מהקורס מלאי מוטיבציה, ידע, נחישות וסקרנות, אבל בארגון שעובדים בו לא לגמרי מצליחים להבין על מה כל הרעש. השפה, המשימות, פתאום משהו שונה מבפנים, אבל סביבת העבודה אליה שבות, והצוות, עדיין כמו שהיו בעבר. סך הכל עוד פרוטוקול, עוד "כלי", לא כך? ומה לגבי טיפולים בקליניקה? איך 'נעביר' אותם לEMDR? איך נשכנע? ומה פתאום לשכנע? זה בכלל אתי? מה אני - אשת מכירות?

הרבה שאלות וספקות עולים בשלב זה, וכמעט בלי לשים לב יכולנו להשאיר את הידע מאחור ולחזור לטפל באופן המוכר, הנינוח. על כן, כך נדמה לי, מי שצלחה את השלב המאתגר הזה בתחילת הדרך נכונה להעניק את הליווי הנדרש - מענה בלתי אמצעי במהלך השבוע, מקום לקטר וכתף בטוחה להיתמך עליה ברגעי קושי שבין הדרכה להדרכה, למי שכיום בראשית דרכה בEMDR. זוהי המשימה למעשה - לאפשר למי שזה עתה ירדה מהספינה בארץ קצת מוכרת - קצת זרה ומוזרה, את הביטחון שבשייכות, בקליטה רכה ועוטפת.


סיבה נוספת להיענות היפה לפרוייקט, להערכתי, היא האג'נדה המקצועית AIP-ית, האמונה בדרך - בתהליך. כאשר עובדות בשיטה כפסיכותרפיה, מקבלות הדרכות טובות, ממשיכות ללמוד, לחקור ולהתפתח - רואות תוצאות, רואות קליניקה בתנועה, טיפולים זזים. רואות ניצנים ופרחים של שינוי והטבה ועם בוא העונה, כאשר המטופלות/ים קוצרים את פירות ההחלמה - הלב רן. בשיחות שערכנו עם המנטוריות והמנטורים לעתיד גם זה עלה, השאיפה לקדם את התחום בישראל, לחזק את השורשים ולהזין את הקרקע בה ננטעים מדי עונה עוד ועוד שתילים רעננים.

מיזם המנטורשיפ אני איתך מכוון לטפח את המְלֻוִּים ואת המנטוריות/ים לאורך הדרך, ולדאוג לכך שכל המעורבים מקבלים ליווי מיטיב ומחזק, עת שזירת רשת שורשים מעמיקה ונרחבת לאורך שנים, קרקע איתנה ומגדלת עבור כולנו בעמותת EMDR ישראל.

 

רוצה לשמוע עוד? להצטרף ליוזמה? השאירו פרטים כאן וצוות המנטורשיפ ייצור עימך קשר בהקדם.

 

דורית פרי הלפרן

ועדת קהילה

נ.ב.

תוך כדי כתיבה, עולות לי עוד שתי סיבות לפחות להיענות המרשימה - וזה מבלי למנות את העיסוק הטיפולי בו בחרנו כולנו, ואת החיבה הידועה לחפירה (באדמה כמובן), אבל לא אאריך כעת. בתקופה הקרובה נעסוק בכך גם בקבוצת הפייסבוק, בואו להסתקרן איתנו שם.

 

 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.