.


סיכום ערב עיון בנושא - "הזדמנות לצמיחה בתקופה של אי-ודאות מתמשכת"

סיכמה : עדי בלונדהיים*

יום עיון מרגש ומיוחד התקיים ביום ראשון האחרון 26.7.20 בנושא: אתגרי הצמיחה בעידן הקורונה, שהנחתה נעמי רביד בחן רב ורגישות רבה.

כמיטב המסורת של החודשים האחרונים, התקיימו ההרצאות בזום ולהפתעתנו ושמחתנו, נכחו באירוע 150 איש .

הנוכחות המרשימה איפשרה מינגלינג בסיסי בהתחלה, והעמידה המדויקת בזמנים , איפשרה לכולנו לצלול היישר לעולמות השונים שהוצגו ע"י המרצים המרתקים.

ד"ר אודי אורן יו"ר EMDR ישראל, פתח את היום בהרצאה מעניינת על טיפול EMDR Online, תוך כדי שזירה של רעיונות AIP, והדגמה של שינוי תבנית בהווה, דרך התבוננות על המתרחש בעמותה האירופאית במשבר הקורונה.

אחריו הציגה רונית שמואלביץ טיפול של התערבות ממוקדת במטופלת במשבר הקורונה. ההצגה היתה מרתקת, בהירה ומקצועית מאד, תוך הדגמת הפרוטוקול לגווניו ופיתוליו. ההרצאה לוותה במצגת מצויינת, בהירה ודידקטית ששילבה תמונות של אמנים ישראליים שהציגות את עבודתם בתערוכות עכשויות.
ההקשבה להרצאה בצירוף המצגת הצבעונית וקולה הנעים והרגוע של רונית, היו חוויה אסטית מיוחדת בפני עצמה.

את המשך הערב בילינו עם ברורית לאוב וד"ר קרן מינץ מלחי, שהציגו את "פרוטוקול הסנדויץ" A-TEP שפותח על ידן במיוחד לתקופת הקורונה.
תחילה קיבלנו הסבר לרעיון הפרוטוקול וליחודיות של המשאבים העוטפים אותו. אח"כ החכמנו בלמידת מושגים חדשים של התערבויות חדשות ומחודשות מתוך הפרוטוקול. ההמשך המרתק היה בשילוב של קטעי סרטים מטיפולים של השתיים שהדגימו online את מה שלמדנו בפרוטוקול. הדוגמאות המוצלחות היו חשובות מורכבות ומאתגרות לחשיבה מקצועית.
את סיום הערב קינחנו במתנדבת מרשימה מקהל המטפלים הצופים, שהסכימה להדגמה online של הפרוטוקול.
התרשמנו ביותר מנדיבותה ואומץ ליבה של המשתתפת, ומהכנות וההתמסרות שלה, שאיפשרו לנו ללמוד in vivo. הודינו לה על כך מאד.
קרן הדגימה לנו את מכלול ההתערבויות שהוצעו בפרוטוקול, וברורית שיבצה בצ'ט דברי הסבר וליווי.
התרשמנו מאד מעבודתן המשותפת הזורמת והמשלימה של ברורית וקרן, ויצאנו מערב מרתק בתחושה שלמדנו והתעשרנו מיום עיון מרתק ומיוחד במינו.

מצפים כבר לפעם הבאה...
.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*עדי בלונדהיים - עו"ס פסיכותרפיסטית, מדריכת emdr, מרפאה לבריאות הנפש "לב השרון" וקליניקה פרטית.
adyblo@gmail.com

 

* הציור מהמצגת של רונית שמואלביץ. ציירה - תמר קדם

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.