.

דיווח מועדת מחקר

ועדת המחקר של עמותת EMDR רואה בחשיבות של תרומה בתקופה זו, הן לאוכלוסיות שונות המתמודדות עם מצוקה עקב משבר הקורונה והן להרחבת יריעת המחקר של קהילת מטפלי ה- EMDR. לצורך כך, נבנה מערך מחקר על-ידי חברי הועדה, אשר שם למטרתו לבחון את יעילותה של התערבות EMDR בהפחתת סימפטומים נפשיים (פוסט טראומה, דיכאון, חרדה, וסומטיזציה), ובהגברת עמידות (resiliency).

במסגרת המחקר, נבנה פרוטוקול אשר שם דגש על משאוב מחד, ועיבוד שנשען על עקרונות מפרוטוקול ה- R-TEPמאידך, תוך שימוש בשזירות סומטיות.

במקביל, מתגבשות יוזמות לבחינה של התערבויות EMDR נוספות, מקבילות, לשם השוואה ומתן סיוע.

המחקר החל בהרצה ראשונית, ואנו תקווה כי הפעילות תורחב לזרועות שונות של סיוע, עם צוותים רפואיים, מטפלים בבריאות הנפש, חולים מודבקים ועוד.

עד כה גויסו מעל 50 מטפלים שהתנדבו לתת, במסגרת היוזמות המחקריות של העמותה, התערבות EMDR בהתאם לפרוטוקול שנבנה עבור המחקר.

אנו רואים בהתערבויות אלו ובמחקר שמלווה אותן כמייצגים את רוח העמותה, ומאפשרים לכולנו לתרום ולהיתרם.

המטפלים, שיתנדבו למחקר, יקבלו הכשרה בת לפחות שעתיים, בה יחשפו למערך המחקר ולפרוטוקול ההתערבות הייחודי שנבנה עבור המחקר. כמו כן, המשתתפים יוזמנו להשתתף במפגשי הדרכה אשר ילווה את המתנדבים ויתנו מענה לשאלות שיעלו במהלך ההתערבויות.

המטפלים המתנדבים נתבקשו, כחלק מהצטרפותם למחקר- לקיים פגישה טיפולית אחת (ברובן ב-ZOOM) עם שלושה מטופלים, שתכלול העברת שאלונים, וכן פגישת מעקב נוספת עם כל מטופל אשר תכלול העברת שאלונים.

בשבועות הקרובים נצא עם פירסום של מועדי ההכשרות וההדרכות, ונצא לדרך באופן רשמי.

הועדה מזמינה כל אחת ואחד להצטרף.

ניתן עוד להירשם באמצעות הלינק המצורף ולסייע במתן ההתערבות של המחקרים.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1fLpuJaUMjfwoJBkNs8e6N9fYP6eAN1QGdqIRYT6S_BQ/edit?usp=sharing

 

קרן מינץ מלחי

בשם ועדת מחקר

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.