.

ערב עיון למטפלי ילדים ובני נוער

"גדל ילד גדל": טראומה והתקשרות

יום ראשון 10.1.2021

בשעות 17:30-21:00

ZOOM 
המפגש לא יוקלט (עקב סוגיות חיסיון של הצגות המקרה)


תוכנית המפגש:

17:30-17:45 פתיחה


17:45-18:30 - "עיבוד מבוסס התקשרות: EMDR בשילוב גישת "אייכה"
                           ד"ר שפרה וולגלרנטר

ההרצאה תציג עבודה משולבת של טיפול EMDR והדרכת הורים בגישת "אייכה". באמצעות הצגת המקרה יתואר כיצד המטפלת מלווה את ההורים ביחסי ההתקשרות ובניסיון לבסס התקשרות בטוחה יותר עם הילד/ה. הדרכת הורים ממוקדת התקשרות היא התשתית המשלימה לעיבוד הממוקד בזיכרון הטראומתי, שקדמו לו יחסי התקשרות לא בטוחים.

ד"ר שפרה וולגלרנטר, מטפלת EMDR שלב 2 גנרי ושלב 2 בילדים ובני נוערמתמחה בפסיכולוגיה קלינית-שיקומית (נוירופסיכולוגיה), עובדת בתחום שיקום ילדים מזה 20 שנה בקליניקה פרטית ובבית חולים אלי"ן. קליניקה פרטית, ירושלים.18:30-19:15- "מתוך עולמות שבורים"
                           יעל זיוון

ההרצאה תעסוק בטיפול באמצעות EMDR בילדי אומנה, ותתמקד בתיאור מקרה של ילד אומנה, שחווה אובדן של שני הוריו והוצא פעמיים ממשפחתו. הצגת המקרה תתאר את התהליך הטיפולי עם הילד והורי האומנה. נתייחס ליצירת מקום בטוח, עבודה על חוויה של אינטגרציה, רציפות ועקביות עם ילדים שנרטיב חייהם רצוף קטיעות טראומתיות ונעסוק בטבעה של עבודת חלקים ממוקדת התקשרות עם ילדים.

יעל זיוון, יועצת חינוכית, M.A. מטפלת מוסמכת ב- EMDR. שלב 2 בEMDR ילדים ובני נוער. מדריכה בתחום הורות ומשפחה. מדריכה תחום הורות ומשפחה במשרד החינוך, קליניקה פרטית בשומרון.


19:15-19:30- הפסקה


19:30-20:15 - "מה מספרת לנו המערכת העצבית אודות דפוסי ההתקשרות?"
                           שירי נוימן

הרצאה זו תתמקד בתיאור טיפול דיאדי בילד בגיל הרך, אשר הופנה עקב אירוע טראומטי בודד. במסגרת הטיפול התעוררו תגובות של לחימה (Fight) והימנעות (Flight) מול הוריו, אשר מבטאות מורכבות ביחסי ההתקשרות.
באמצעות עבודה ששילבה חיזוק היבטים התקשורתיים מיטיבים עם עיבוד של אירועים שעלו במרחב הטיפולי ,נוצרה בהדרגה תחושת ביטחון (Safety). לאחר ביסוס תחושת הביטחון ביחסים ניתן היה לחזור לאירוע המקורי ולעבד את האירוע שהביא אותם לטיפול.

שירי נוימן .MSW, מטפלת EMDR שלב 2 גנרי ושלב 2 בילדים ובני נוער. היחידה להתפתחות הילד בבני ברק; קליניקה פרטית במרכז תל אביב.


20:15-21:00 - שאלות, דיון וסיכום

לתשלום

תשלום לחברי עמותה – 75 שח (ניתן לשלם כאן)

תשלום למי שאינם חברי עמותה – 110 ₪ (ניתן לשלם כאן)  

* לינק לזום ישלח כמספר ימים לפני מועד המפגש

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.