.

דיווח מוועדת קורונה

 

קהילת מטפלי EMDR יקרה,

בסיומו של כמעט חודשיים משבר והסתגרות, ולקראת ההקלות בסגר והתארגנות מחודשת לחזרה לשגרה, אנחנו רוצים לשתף אתכם בעשייה שלנו ובתוכניות להמשך.

ועדת קורונה התארגנה באמצע מרץ ועסקה הן בפעילויות לחיזוק מטפלי ה- EMDR וההתמודדות עם הדרישות המיוחדות של התקופה: שינוי הסטינג הטיפולי ומעבר לטיפול מקוון, עליית צרכים שונים בקרב המטופלים כתוצאה מהסגר והבידוד, המפגש עם הצרכים שלנו המטפלים ובכלל בצורך להתאים את עצמנו מקצועית למציאות משתנה ומאתגרת . בחלק אחר עסקנו בפעולות שנותנות מענים לכלל החברה הישראלית המתמודדת עם מציאות טראומטית באמצעות ההבנה והכלים של גישת ה- EMDR. (על כך יתואר בסיכום של ועדת טראומה-אייד).

עם הפנים לקהילה – התמקדנו במספר תחומים:

הדרכות מקוונות חינמיות: עד סוף אפריל התקיימו 25 הדרכות. רובן על ידי הטריינרים: אסתי בר- שדה, אודי אורן ודני קאהן. אליהם הצטרפו יוני אלקינס, קרן מינץ מלחי וגרי קווין. בהדרכות השתתפו עשרות מטפלים. אנחנו רוצים להודות למנחים על עבודתם המסורה והמקצועית.

איסוף והעלאת חומרים מקצועיים (מאמרים, מצגות, הדגמות וכו) במסגרת ספרייה מיוחדת למטפלים באתר העמותה הפתוחה לכלל המטפלים שלמדו EMDR. הספרייה מתפתחת כל הזמן ויש בה ריבוי חומרים שיכולים לסייע לכם בעבודתכם. כמו כן הועלו באתר סרטונים שיכולים לסייע לקהל הרחב.

שליחת עדכונים על פעילות העמותה והתחלקות בתכנים הן באמצעות מכתבים אליכם והן דרך קבוצת הפייסבוק של העמותה שמנוהלת בצורה מסורה על ידי דורית הלפרן. כמו כן בראשית החודש יצא מידעון ייחודי ועשיר בתכנים לתקופה זו.

עם הפנים לעתיד-

בישיבת הועד ב- 26/4 הוחלט על המשך ההדרכות המקוונות החינמיות מטעם העמותה גם בחודש מאי הקרוב. השבוע הועברו שתי הדרכות על הפרוצדורה להרגעה וויסות שפיתח ד"ר גרי קווין באנגלית (עם ד"ר גרי קוין ) ובעברית (עם ד"ר דני קאהן ותולי פלינט) ניתן להוריד את ההליך למטפלים ודפי עזר לשימוש עצמי בעברית ואנגלית כאן. ביום שני העבירה ד"ר קרן מינץ מלחי הדרכה מעשירה נוספת על טיפול מקוון במטופלים עם הפרעות דיסוציאטיביות. הטריינרים המסורים שלנו ד"ר אודי אורן, אסתי בר שדה וד"ר דני קהאן, ימשיכו להעביר הדרכות לאורך החודש. אנא עיקבו אחרי הפירסומים בלוח ההדרכות באתר העמותה.

 

שימו לב, שהנכם מתבקשים להרשם מראש לכל הדרכה וכך תקבלו במייל חוזר את אישור הכניסה.

בנוסף לכתוב לעיל, יש לנו תוכניות נוספות איך להגיע לאוכלוסיית הקשישים, שסובלת במיוחד מהבידוד שנכפה עליה, עם התערבות ממוקדת בכלים של EMDR להפחתת מתח וחרדה וחיבור למשאבים. נעדכן יותר בהמשך.

לסיום, אנחנו בשלהי תקופה לא פשוטה. בחרנו להתמודד ברוח הנדיבות, הנתינה וערבות הדדית. על מנת לתמוך בפעילות העמותה הן עבור קהילת מטפלי ה- EMDR והן עם קבוצות שונות בחברה הישראלית - הנכם מוזמנים להשתתף איתנו. נשמח להשתלבותכם במחקרים השונים, ביוזמות הקהילתיות, בעשייה בועדות העמותה ולא פחות בשיתופים שלכם מתוך העשייה וחדר הטיפול.

כמו כן, על מנת לתמוך בפעילות העמותה בתקופה זו, מי מכם שלא שילם דמי חבר – מוזמן להצטרף לחברות פעילה

בברכה לימים קלים, ליציאה הדרגתית וקשובה לשגרה. שמרו על עצמכם והיו בטוב.

 

יעלה לבבי

בשם ועדת קרונה

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.