.

מטפלות ומטפלים יקרים

המרחב המרפא - מהילדה הפגיעה למהות האותנטית

יום רביעי, 21.2.24
9:30-17:30
מיקום - מיי קמפוס, בני ברק

 * במקום יש מרחב מוגן

מנחה: ברורית לאוב

 

בסדנה המטפלים ילמדו איך ליצור מרחב מרפא בעזרת קשר חומל בין המטופלת הבוגרת (או דמויות חיוביות אחרות) לילדה הפגיעה שלה.

גישות טיפוליות רבות עוסקות בעבודה עם הילד הפנימי במטרה ליצור ריפוי של פצעי התקשרות. גם בשיטת ה-EMDR יש דרכים שונות של עיבוד עם הילד הפנימי. במרחב המרפא (לאוב,2017) המטפלת מלווה את המטופלת, בעזרת modeling, במטרה לקדם קשר עקבי המעניק לילדה הכרה ותוקף בצרכיה והכלה של מצוקותיה.קשר כזה מבוסס על אמון, קבלה, בטחון והגנה, המרחב המרפא מתחיל עם ילדה במצוקה (בדומה לloving eyes של ג'ים נייפ ובשונה מגישות אחרות) כדי לאפשר האצה של התנועה הדיאלקטית בין הניגודים (חולשה- כוח, פחד- ביטחון, עצב-שמחה וכו') המובילה לאינטגרציה.

ככל שהמטפלת נותנת לגיטימציה להיבטים המוכחשים של הילדה המטופלת תלמד לקבל את הניגודים בתוכה, מה שיעצים את תחושת השלמות שלה. אם עולים חלקים בקורתיים, עויינים, או מנותקים המטפלת מוקירה את נסיונותיהם להגן על הילדה ולמנוע ממנה תחושות כאב שעלולות להציף אותה.

יחד עם זאת, המטפלת מבהירה שכיום הילדה הפגיעה שלה יכולה לקבל ליווי, שלא יכלה לקבל בעבר, גם ממנה וגם מהמקום הבוגר שלה. ליווי חומל שיאפשר ריפוי של פצעי הילדות ויזרז את הטרנספורמציה של הילדה הפגיעה למהות האותנטית שלה.

בשלב ההכנה המרחב המרפא עוזר לרכך חלקים הגנתיים המקשים על המעבר לשלב ההערכה והוא גם מבסס תשתית לעיבוד אדפטיבי של זכרונות ילדות. בשלב הדסנסיתיזציה הוא עוזר למטופלת להכיל ולקבל את רגשות הילדה במקום להיות מוצפת רגשית או מנותקת. בשלב הסגירה המרחב המרפא מספק משאבים טרנספורמטיבים.הלמידה תתרחש בעזרת הרצאה, הדגמה, קטעי וידאו ותרגול בזוגות

הסדנה מתאימה למטפלי EMDR חדשים וותיקים.

מטפלים שיש להם נסיון עם המרחב המרפא מוזמנים לסייע בפרקטיקום (נא להודיע לברורית 054-5997934)

* הנוסח מכוון לשני המינים

ברורית לאוב

פסיכולוגית קלינית, ,מטפלת מוסמכת ומדריכה ב- EMDR, מדריכה בטיפול משפחתי. עובדת בקליניקה פרטית.
bruritlaub7@gmail.com

מחיר לחברי עמותה - 450 ש"ח

מחיר למי שאינו חבר עמותה - 600 ש"ח


עמותת EMDR ישראל

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.